「D E S M O N D G A L L A G H E R」

31. may 2015 at 19:50 | Drake |  「C H A R A C T E R S」


Tags: Killer, Garrett, Gary

Sky People: Delinquent

Status: alive

Age: 20 [twenty]

Occupation: guardsman

Main weapon: machete


Property: mačeta, automatická pistole

STRENGTHS

Díky svému pevnému a vycvičenému tělu má výhodu při boji zblízka. Je dobře vycvičený, díky tréninku, jenž absolvoval na Arše. Disponuje velkou fyzickou výdrží a rychlostí. Široká ramena a dostatečné množství bicepsových svalů mu pomáhají při zvedání těžkých předmětů. Unese dost velkou váhu a díky tomu dokáže i své velké tělo vytáhnout na strom nebo do jiných míst, kam potřebuje vylézt. Je poměrně zručný, co se týče střelných zbraní. Není to žádný elitní sniper, ale pokud se soustředí a není pod tlakem, tak svůj cíl trefí. Za všechno, co umí může poděkovat Arše. Naučil se boji tělo na tělo, přesněji MMA, což je smíšené bojové umění. Nejvíc však preferuje boj sečnou zbraní jako je sekera nebo mačeta. Desmond má vlohy k tomu, aby byl výborný stopař, dokáže si všimnout maličkosti a odhadnout, co jí zapříčinilo. Po příletu na zem se jeho hlavní výhodou stává chladnokrevnost. Není chladnokrevný ke svým lidem, ale k nepříteli. Dokáže na sebe vzít zodpovědnost a vést své lidi, nebo dokonce pro jejich dobro zabíjet.

WEAKNESSES

Co se týče zbraní, tak pokulhává v přesnosti. Hod tomahawkem nebo střelba lukem jde zcela mimo něj. Nedokáže se soustředit a vyčkávat na správnou příležitost. Střelné zbraně mu tolik nevadí, ale čemukoli, kde se musí házet na terč, se vyhýbá. Takže až vám navrhne, že vám z hlavy sestřelí šípem jablko, vemte nohy na ramena. Nebo v hlavě budete mít dekoraci v podobě šípu. Neumí plavat, nikdy se to nemohl naučit. Ani neví, jak by se to mělo správně dělat. Nezajímal se o to. Jedná impulzivně a horkokrevně. Tyto dvě vlastně ho mohou stát krk. Občas se stane, že se vykašle na plán týmu a jedná podle vlastního uvážení. Někdy to vyjde, ale vždycky takové štěstí mít nebude. Vždycky má svou pravdu, a tak se stane, že nehledí na rady ostatních, kteří mají mnohdy dobré a lepší nápady. Svou tvrdohlavostí může ohrozit všechny okolo. Bohužel je v tomhle ohledu slepý.

PERSONALITY

Povaha každého člověka je komplikovaná a proměnlivá jako zápas v NHL. To samé platí u něj. Každá situace na něj působí jinak, některá jej emočně zasáhne a jiná ne, proto se liší i jeho reakce. Desmond je jasný cholerik. Má rád pravidla a cíle, kterých se snaží držet. Za každou cenu se chce držet své cesty a svého plánu. Jiná cesta neexistuje. Nesnáší, když mu někdo radí, co a jak má dělat. On se dokáže přizpůsobit každé situaci, každé podmínce, i přestože si vlastně není jistý, co dělá. Své myšlenky a plány často nedává najevo, nesnese kritiku, která by mohla přijít. Je vytrvalý, jde si za svým. Boj pro něj končí jen vítězstvím. Jistě, někdy prohraje, ale sám v hlavě si říká, že do boje nedal všechno a dalšími výmluvami si vytvoří cestičku až k vítězství. Když chce dokáže vyburcovat dav a přinutit ostatní, aby dělali, co chce. Nevýhodou jeho příkré cílevědomosti je to, že neví, kdy toho musí nechat. Sám neví, kde je jeho hranice, kam až může zajít. Jedná impulzivně a lhostejně. Nejdřív koná a pak myslí. Jeho chladnokrevnost se na něm podepsala. Dokáže lidem ublížit a někdy cítí i radost. Svůj vztek si vybíjí na ostatních. Nejdříve je vyprovokuje a nechá zasadit první ránu, pak přichází jeho chvíle. Ztrácí kontrolu a když ho někdo včas neodtrhne, dotyčný dopadne při nejlepším hodně zle. Je jako hrnec, do kterého kape voda po kapkách. Chvilku trvá, než přeteče, ale jednou přeteče, protože žádný hrnec není tak velký. To samé platí i pro něj. Vztek v sobě dlouho drží a poté exploduje kvůli banalitě. Nemá rád sraby, co nemají žádnou vůli a všechno zdají. Neuznává ani autority. Musíte být hodně zvláštní, aby vás začal respektovat. Ale pokud toho dosáhnete, jeho obdiv trvá dlouho. Můžete se na něj spolehnout a věřit mu. Za každou cenu plní své sliby. Nejvíc ze všeho si cení odhodlání a upřímnosti. Sám také těmito vlastnostmi disponuje. Nebojí se říkat věci na rovinu, pokud jste upřímní vy k němu, je upřímný a loajální on k vám. Nevynucuje si respekt u ostatních, je mu jedno, co si o něm druzí myslí. On sám sebe dobře zná. Většinou se ho lidí bojí a s tím jde ruku v ruce respekt. Desmond je vcelku společenský člověk. Nejčastěji se baví jen s několika málo lidmi, nebo jen jedním člověkem. Skupinám se vyhýbá, protože má pocit, že by ho ani mezi sebe nepřijali. Neodpustí cynický výrok či sarkastickou poznámku, ale to je u něj naprosto běžné. Baví se tím, všechno je pro něj hra a on je hráč. Pro ostatní působí jako zatrvzelý pesimista s laxním přístupem. Jen málo lidí ví, že každá mince má dvě strany. Dokonce má i zvláštní smysl pro humor, kterým dokáže lidi pobavit, ale i urazit. Na první pohled vypadá, že emoce jdou mimo něj, což je pravda jen částečně. Emoce se snaží skrývat a nedávat najevo. Myslí si totiž o nich, že jsou to jeho největší slabosti, přitom je to jeho největší síla, ze které může čerpat energii. Bohužel na tohle ještě sám nepřišel, proto musí najít někoho, kdo mu ukáže pravdu o něm samém.

APPEARANCE

Postava, jenž činí něco málo přes 180 cm. Není moc vysoký, ale ani hobit. Jeho výška mu zcela vyhovuje. Dosáhne na cokoliv potřebuje a proleze i do míst, kam se dvoumetroví basketbalisté nedostanou. Váží okolo 90 kg, většinu váhy především tvoří nabraná svalová hmota. Tělo nemá úplně vypracované, jak by si představoval. Obrysy svalů jsou na něm vidět i přes tričko, ale do jeho ideální postavy to má daleko. Je v tomhle ohledu sebekritický. Nepřestane, dokud se z obrysů břišního svalstva nestanou pořádné pekáče buchet. Dobře, to přehání, ale s posilováním neskončil. Na Arše se bohužel není možné opalovat, proto je jeho pokožka mdlá a bledá. Díky tomu na něm vynikají jeho kaštanově hnědé vlasy, o které se nestará hřeben, ale jeho ruka, zejména konečky prstů. Těmi si vlasy prohrabuje a sčesává dozadu. Žádný gel ani podobné věci nepoužívá, stačí navlhčit vlasy vodou a vlasy drží tvar celý den, což svědčí o tom, že jsou poddajné. Na slunci působí mokré vlasy až černě, ale to je jen lomem světla. Mezi jeho další účesy patří typický "všude něco", který mu vytvoří samovolně vítr bez jeho přičinění. Vlasy má zdravé a tvrdé. Jemně škrábou kůži, pokud jimi projede ruka. Čelo má vysoké s nepatrnými vráskami, když se zakření, nebo pozvedne obočí. Vrásky mu vůbec nevadí. Dodávají mu na mužnost i a tvrdosti, která pochází hlavně z jeho očí. Duhovky má zbarvené šedomodře s pohledem hladové šelmy, který vyhlíží svou kořist. Kromě chladu a krutosti mohou všímaví lidé spatřit i bolest, kterou oči vyzařují. Jeho oči jsou na něm to nejzajímavější. Odhalují emoce a díky nim je slabý. Odhalují jeho vztek, zlobu, krutost, zákeřnost, ale i upřímnosti, bolest, touhu. Podle jeho pohledu vždycky poznáte, co chce. Ale oči neumí mluvit, proto své pocity potlačuje semknutím krásně vykrojených, vybledle růžových rtů. Rty mu vždy hrají svou linkou do neutrálního lhostejného úšklebku nebo do samolibého úsměvu, když dostane, co chce. Pokud se Desmond usměje, na tvářích se mu propadnou malé dolíčky, najednou v něm odhalují laskavost a bezbrannost před pozitivními pocity. Při pohledu z blízka, kam se moc lidí nedostane, si všimnete pěticentimetrové jizvy přes levou tvář. Jizva není moc vidět, je již vybledlá a zahojená. V dětství se řízl u otce v laboratoři a vzpomínka mu zůstala do dnes. Tváře má pokryté světle hnědým upraveným, z dálky sotva viditelným strništěm, které mu tvoří i knír pod nosem. Knír je vidět o něco víc než strniště. Nerad se holí, je moc líný a vždycky se řízne. Jedna jizva mu stačí, holí se minimálně.

PAST

Narodil se zrovna v ten den, kdy se konaly volby na příštího kancléře. Jeho otec, jakožto člen rady samozřejmě kandidoval. Byl tak zaslepen politikou, že raději, než aby byl u porodu, tak čekal na výsledky voleb. Nakonec se ukázalo, že neměl ani nejmenší šanci vyhrát. Hlasovalo pro něj nejméně lidí, bylo to tím, že Desmonda otec nebyl zrovna dobrý muž. Lhal, intrikoval, podváděl a odstraňoval nepohodlné lidi. Jejich rodina byla sice vážená, ale každý se jim vyhýbal a nechtěl si je znepřátelit. Měli totiž pod palcem stanici, kde se vyráběli zbraně. Po volbách šel za svou ženou a málem to s ním seklo, když jeho žena v rukou držela dvě děti. Holčičku a chlapce. Dvojčata. Radní věděl, co to znamená, ale ještě v něm byl poslední kousek citu. Nechtěl, aby o jedno z dětí přišel. O manželku mu ani tak nešlo. Zajímal ho jen vývoj jejich rodu. Prvorozeného chlapce pojmenovali Desmond a holčičku Annie. Vývoj rodu byl přednější, chlapec zapadal víc do plánů otce než Annie. Malou, ještě v peřince zabalenou, Annie podstrčili matce, jejíž dítě zemřelo. Na tenhle velký podvod nikdo nepřišel. Radní měl své lidi, kteří mu věrně sloužili a jeho tajemství zůstalo zachováno. Uběhlo mnoho let. Desmonda otec byl stále v práci, o něj se starala matka, se kterou měl také dobrý vztah. Učila ho doma, vyprávěla mu o Zemi, ale on jí příliš pozornosti nevěnoval. Hrál si s hračkami. No, hrál není to správné slovo, ničil je a byl agresivní. Šikanoval ostatní a pral se s nimi. Byl nezvladatelný. Desmonda otec rozhodl, že půjde do výcviku. Stal se teda kadetem. Instruktoři ho učili, aby se kontrolovat a ovládal se. Začalo se dařit. Naučil se poslouchat rozkazy a tréninky ho bavily. Zatímco on se začal zlepšovat, otec šel jinou cestou. Jestli byl předtím sebestředný hajzl, tak teď byl ještě mnohem horší. Domů se vracel bez nálady, pil alkohol a byl nepříjemný. Několikrát zmlátil Desmonda matku. Ten o to neměl nejmenší ponětí. Neměl sice otce rád, jeho také mlátil a ponižoval, ale nikdy ho nenapadlo, že sáhne na matku. Dokončil výcvik a stal se gardistou. Ten den mu matka oznámila, že má dvojče. Vysvětlila mu, co se stalo. Desmond byl zmatený, měl vztek, že mu tohle zatajili. Kontaktoval svou sestru a všechno jí řekl. Oba se rozhodli, že se chtějí dále scházet a sblížit se. Povedlo se to, setkávali se častěji. Desmonda agresivita a krutost ho opustila. Uměl se smát, bavit a cítil, že žije. Miloval svou mladší sestřičku. Když na tyhle jeho tajné výlety přišel otec, rozzlobil se. Jeho tajemství mohlo být prozrazeno. Za tenhle podvod by ho vypustili. Musel to překazit. Několikrát Desmondovi vyhrožoval, zamykal ho, ale on si vždycky našel cestu, jak se k ní dostat. Desmond nebyl tím synem, kterého chtěl, byl neposlušný a umíněný. Stejně jako jeho sestra. Uvědomil si, že bude lepší, když bude bez syna. Schválně se nechal přistihnou, když surově bil jeho matku. Desmonda zase popadl amok, snažil se otce zastavit, ale jeho otec byl vyzbrojen. Stačila jedna přesně mířená rána do zátylku a Desmond padl k zemi v bezvědomí. Probudil se, když slyšel cizí hlasy, cítil něco kolem zápěstí. Otevřel oči a byl spoutaný. Nevěděl, co se stalo. Rozhlédl se po místnosti a ten pohled by nejraději zapomněl. Na posteli ležela jeho mrtvá matka. Kolem krku měla uvázán pásek z jeho kalhot, byla uškrcena. V rohu místnosti stál jeho otec, předváděl hysterické divadýlko. Křičel na Desmonda "Cos to provedl?!" Ano, správě. Jeho otec zabil vlastní manželku a obvinil z toho syna. Manželka ho již nebavila, navíc ho teď bude celá Archa litovat. Možná mu to přinese popularitu a větší politický úspěch. Zavřeli ho do vězení. Bylo to utrpení, když procházel chodbami Archy, lidé ho nazývali vrahem, ale on jím nebyl. Nemohl to dokázat. Poslední rána přišla ve chvíli, kdy téhle lži uvěřila i jeho sestra. Řekla mu, že ho nenávidí a přeje si, aby umřel. K tomu nebylo daleko. Měl být vypuštěn, bylo mu dvacet let. Desmondovi to bylo jedno, nemohl se bránit, nikdo mu nevěřil, jen čekal na svůj osud. Ale jeho otec byl psychopatický magor, který se vyžíval v tom, že ostatní trpí. Desmond tyhle sklony získal také, jenže v mnohem menším měřítku. Na zem mělo být posláno sto delikventů, ale bylo jich jen 99. Jedno místo zbylo a to sedadlo bylo určené Desmondovi.

PRESENT

Neví, co se kolem něj děje. Píská mu v uších, cítí v hlavě podivný tlak. Před očima má jen mžitky, vzpomínky. Seděl v cele, byl připraven na vypuštěný. Díval se do země, spatřil černé boty, když zvedl hlavu stál tam před ním jeho otec. Vysmál se mu, řekl, co ho čeká. Desmond si jen odplivl, byl jím znechucen. Otec mu řekl pravdu, o tom, co se vlastně stalo. Přiznal, že jeho matku zabit on. Praštil ho a sebral jeho pásek. Nachystal důkazy a odešel. Pak poslal stráže, aby zkontrolovali jeho ženu. Zbytek příběhu již Desmond znal. Otec odešel a přišli gardisté. Do žíly mu píchli nějakou látku, po které usnul. Probudil se, až po přistání na Zemi. Uvědomil si hned jedno, tohle je o přežití a on chce přežít, protože musí zabít svého otce a očistit své jméno. Doufá, že ho taky nikdo nezná jako Desmonda Gallaghera, zvaného Vrah. Musí začít znovu. Rozhodl se, že se bude představovat svým druhým jménem, což je Garrett.

STORYLINE

Tato osoba nemá žádné zásadní změny ve svém životě.

CONNECTIONS

Tato osoba si zatím nevytvořila žádné ne/přátele.
 


Actual articles

Advertisement