「P L O T」

26. may 2015 at 12:31 | Drake

NEBEŠTÍ LIDÉ [Sky People]

Je to již 97 let, co nukleární apokalypsa všechny na Zemi zabila a planeta doutnala radiací. Naštěstí existují přeživší. 12 národů mělo v době dopadu bomb operační vesmírné stanice. Teď je tu pouze jedna Archa, jedna stanice vytvořena z těch několika. Všichni žijí s domněnkou, že po 100 letech bude Země opět obyvatelná. 4 další generace zavřené ve vesmíru a lidi budou moct domů, zpátky na zem.


Na Arše je každý zločin, byť sebemenší, trestán smrtí. Pokud Vám není pod 18 let. Mladistvé pachatele dávají do vězení (sky box - nebeská krabice). Archa byla postavena pro zachování lidstva, ale pomalu umírá. Poté, co systémy pro podporu života začínají selhávat, jsou zločinci odsouzeni k velkému poslání, k jejich druhé šanci. 100 delikventů jsou posláni zpátky na Zem, aby zjistili zda je Země pro lidstvo znovu obyvatelná. Nejenom že 100 zjistila, že se na Zemi dá opět žít, ale byli zde i jiní přeživší:

ZEMŠŤANI [Grounders]

Používají svůj jazyk nazývaný Trigedasleng, ale také umí americkou angličtinu, kterou skrývají před svými nepřáteli, aby si mysleli, že jim nerozumí, dokud jim nezačnou věřit. Jsou silní a pyšní, není tak radno si s nimi zahrávat. Existuje několik klanů, kteří mají své teritorium, svého vůdce a svá pravidla. Většinou spolu s jinými klany spolupracují, drží se mezi sebou. Nebylo tomu tak vždycky, v minulosti mezi sebou měli dost pletek. Stejně tak mají s Mt. Weather, kteří jsou jejich společným nepřítelem všech klanů Grounders. Bojují jen se zbraněmi, které mají ostří. Nemají přístup k palným zbraním, které ani nepožadují, nemají je rádi. Klanů je celkem 12, vypsané jsou zatím jen ty, které jsou známé.

 • [SYMBOL] - Ouskejon Kru. Zatím nejsou k tomuto klanu žádné informace.
 • [SYMBOL] - Floudonkru. Jsou vcelku mírumilvoným klanem a přijmou každého. (Aspoň tak o tom mluvil Lincoln, když tam chtěl jít s Octavií.)
 • [SYMBOL] - Yujleda. Zatím nejsou k tomuto klanu žádné informace.
 • [SYMBOL] - Delfikru. Zatím nejsou k tomuto klanu žádné informace.
 • [SYMBOL] - Sangedakru. Tento klan pobývá na poušti v Mrtvé zóně, kde se nachází i nomadští, ale žijí od nich odděleně.
 • [SYMBOL] - Trishana. Zatím nejsou k tomuto klanu žádné informace.
 • [SYMBOL] - Azgeda. Klanu velí zemšťanka, která je známá jako Ledová královna. V současné době jsou ve spojenectví s Trikru, ale v minulosti mezi nimi vládl chaos a válčili spolu. Azgeda se rozkládá na tisíce mil, hranice je v sektoru 8, ale led se rozléhá ještě dál na sever. Stejně tak jako v názvu, jsou chladní a krutí. Mluví nativním jazykem Zemšťanů, ale též umí ovládat gonagasleng.
 • [SYMBOL] - Podakru. Zatím nejsou k tomuto klanu žádné informace.
 • [SYMBOL] - Ingranrona. Zatím nejsou k tomuto klanu žádné informace.
 • [SYMBOL] - Boudalan. Zatím nejsou k tomuto klanu žádné informace.
 • [SYMBOL] - Louwoda Kliron. Zatím nejsou k tomuto klanu žádné informace.
 • [SYMBOL] - I jinak známí: People of the Woods, Trigedakru, Trikru nebo Tree People. Obývají oblast lesů Virginie. Jejich největší město je Polis, kterým je ještě hlavním městem. Je to místo, kde se nachází velitelství Zemšťanů. Hranice jsou v troskách Ton DC, které bylo pojmenované podle zničeného nápisu Washington DC. Trikru si udržuje velmi nepřátelský vztah s mountain men a reapers. V podstatě všichni, kdo není jejich lid. Jsou to velmi silní válečníci, není radno si s nimi zahrávat. Na ramenou mají vytvořené jizvy, které znamenají počet mrtvých v boji, které usmrtili. Většina dětí se od útlého věku učí, jak se stát bojovníky, angličtinu - gonagasleng (jen bojovníci), techniky boje se zbraní a zvyky svých lidí. Při prvním zabití, je člen poctěn tím, že obdrží na pravé lopatce značku - šrámy od popálenin. Tato značka znamená, že daná osoba je bojovníkem a zabil.
 • Nomads nejsou klan, jsou to vyvrženci, kteří byli postiženi radiací nebo si tuto cestu zvolili sami. Nejsou to ničí nepřátele, prostě si jen žijí sami. Někteří cestují po zemi a hledají nějakou spásu. Okrádají, mohou vás podrazit, ale to vše jen kvůli tomu, aby přežili. Někteří jsou motivováni k naleznutí Města Světel (City of Light). Žijí v Mrtvé zóně.

MUŽI | LIDI Z HOR [Mountain Men | People]

Nebuďte zmatení z názvu, žijí tam i ženy. Tento název je spíše určený pro místní vojáky, kteří jsou nepřátelé Grounders. Žijí na místě zvaném Mount Weather, kde se skrývají před okolním světem. Nemohou ven bez vybavení a obranného obleku, jelikož se nemohou vystavit radiaci. Kdyby se dostal někdo z nich ven nebo se dostali do kontaktu s vnějším vzduchem, tak jsou do pár minut mrtví. Proto se léčí krví Grounders, jelikož mají vyšší toleranci k radiaci. To je též důvod, proč jsou muži z hor jejich nepřátelé. Mají velkou zásobu zbraní, jedna z nich je jedovatá mlha a mnoho dalších. Jejich zbraně je dělá nebezpečným, ale jako lidé jsou ze všech nejvíce zranitelní.

SMRTONOŠI [Reapers]

Jsou to původně Grounders, jsou nebezpeční a kanibalové. Jejich tvůrcem jsou muži z hor, kteří je chytají a pak projdou procesem (tento projekt se nazývá Cerberus), který je změní ve vražedné mašiny. Okupují opuštěné doly nebo dřívější metra, které vedou všude v podzemí a mají tak snadný přístup k potravinám. Je dobré se těmto tunelům vyhnout a celkově se Reaperům vyhnout. Jako Grounders byli silní a jako vrazi jsou tímto velmi nebezpeční. Jejich největší slabinou je takové mučící zařízení pro Reapers, které slouží Mountain Men, aby jim nemohli ublížit a mohli je poslouchat. Všechny je dopují takovou tekutinou - drogou, kterou jim nastřikují do krku. Za úkol mají pochytat další lidi z venkovního světa, aby z nich mohli udělat krevní banku.

MUTANTI

Po radiaci zde zůstala i zvířata, ovšem nejsou to již taková, jaká z dřívějška známe. Mohou mít dvě hlavy, vypadat jako směs všemožného. Radiace je velmi ošklivě znetvořila, někteří jsou bez újmy, ale to neznamená, že jsou zcela v pořádku. Setkat se s nimi může být nebezpečné a klidně i poslední věc, co se Vám v životě stane. Co se k mutantům může přirovnat jsou rostliny a jiná zeleň v přírodě, která též nejsou zcela v pořádku. Můžete se setkat s rostlinami, které ve tmě svítí. Nejen rostliny, ale zahlédnete i zářící motýli a jiný podobný hmyz. Avšak, můžete na tom oči ponechat, je to nádherné.

SVĚT

Na Arše jsou striktní pravidla, a proto každý musí žít tak, jak je povoleno. Je nutné si udržovat zdraví a všechny lidi okolo. Nejsou zde povolené žádné omamné látky, to ale neznamená, že neexistují. Nějaká ta flaška alkoholu se najde, ale to je tak jedině vše. Každá rodina smí mít jenom jedno dítě, a kdyby nějaká žena porodila další, tak bude popravena a dítě jí odeberou, v pozdějším věku bude dítě zavřené ve vězení. Kdo poruší někdy nějaké pravidlo, i když to bude pro dobrý účel, tak rada rozhodne zda bude žít nebo ne. Děti pod 18 let jsou do dne svých narozenin zavření ve vězení. Elektronika je na Arše k dispozice, stejně tak televize, která hraje věci, co už v minulosti byly. To všechno lidstvo zachovalo, aby se udržela historie lidstva. Neexistuje žádný internet, ale není potřeba, pořád se dá najít něco elektronického, co je tomu podobné.

Na Zemi je to o trochu jiné, tam neznají žádnou elektroniku nebo palné zbraně. Pouště, vodstvo, hory a lesy, to všechno tady stále naleznete. vysokých baráků zde nenajde, vlastně jedna vysoká budova se nachází v Polis, a tam pobývá slavná velitelka. Už po několika letech se vyučují jako válečníci, také mají velmi přísná pravidla. Grounders využívají jen zbraně, které si sami vytvořili - meče, kopí atp. Palné zbraně nemají rádi a neradi je používají, především proto, že něco takového používají jejich nepřátelé z Mt. Weather. Ti jsou známí tím, že žijí v podzemí a vyhýbají se povrchu, z tohoto důvodu, že kdyby se vystavili radiaci, neskončí to pro ně dobře. Ve svém bunkru mají zachované několik památek a vše, co lidstvo mělo, stejně tak jako na Arše, ale znají mnohem více a mají toho více. Existuje ještě jedno místo, o kterém Grounders věří, že existuje a hledají k němu cestu. Toto místo se nazývá City of Light [Město Světel] nebo Promise Land [Země zaslíbená].
 


Actual articles

Advertisement