「R U L E S + R E G I S T R A T I O N」

25. may 2015 at 21:20 | Drake

Co je RPG? - Teta Wikina to ví!

DŮLĚŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Nejdříve se prosím pusťte do čtení pravidel, než se oficiálně zaregistrujete. Jestliže něčemu neporozumíte, tak nám napište do G-Book.


 • Co vaše postava říká, pište bez ohraničení.
 • Co vaše postava dělá, pište ve třetí osobě, takto *Leze na strom.* Nikoliv v jiné osobě. Smíte rozepsat i co postava má na sobě a kde se třeba nachází, necháme vám volnou fantazii, ale pořád ovládejte jenom svojí postavu.
 • Co si vaše postava myslí, pište takto */Asi vylezu na strom/ začne lézt na strom.* Není to sice zakázané, ale tomu se prosím vyhýbejte, ostatní postavy zde neumí číst myšlenky, odpovídat na to nelze, ale můžete nechat spoluhráči volný prostor přečíst si postavu a určit si, jestli je uzavřená atp...
 • Omezujte psaní NonRPG vět do herních knih, pokud to není akutní záležitost.
 • Snažíme se tu o textově hezky psané RPG, a tak se snažte psát rozsáhlejší posty a nejlépe bez chyb. Samozřejmě každý nejsme češtinář, ale uznejte, že takové RPG se lépe čte i hraje.
 • Neignorujte nováčky, ostatní hráče, které neznáte. Zkuste si s dotyčným zahrát a třeba zjistíte, že se Vám s ním dobře hraje. Nehrajte stále s tím samým hráčem, protože sis s nim nejvíce sedl a ostatní ti jsou úplně fuk. Buďte tolerantní vůči lidem, kteří jsou v textovém RPG světě nováčci, každý jsme jednou začínali.
 • Nezkoušejte za žádnou cenu mít tu nejlepší postavu ze všech a nadhazovat se někam výše. Každý tady má právo být něčím jedinečný, ne jeden hráč.

> Můžete tady mít tolik postav, kolik uhrajete. Pohlaví. Pokud zjistíme, že jich máte dost, ale dostatečně za ně nehrajete, budete nuceni si některou smazat. - Nesmíte ale mít přiliš mnoho postav v jedné skupince, zkuste je trochu roztřídit, aby nebyli např. jen Skaikru nebo Trikru. Prostory jsou zde rozsáhlé a je zde několik jiných klanů a podivuhodných lidí.

> Výběr jména je zcela volně na vás. Akorát se vyvarujte jménům, které jste zaslechli či viděli v knížce nebo celé jméno známé osobnosti. Jméno si vymyslete úplně neznámé. Nemyslí se tím, že si nemůžete zabrat jméno Bellamy, ale nesměl by se celým jménem jmenovat Bellamy Blake, ale třeba Bellamy Dean. Ale i tak by bylo nejlepší, kdyby jste se známými jmény vyhýbali.

> Mezi dobrovolnými patří štítky nebo jim můžeme říkat přezdívky. Tagy, pod kterými ostatní budou znát postavu nebo jak se v Trigedaslengu jméno postavy píše. Klidně se inspirujte tím, co mají ostatní zapsané v profilech. Tenhle bod však není potřeba.

> Faceclaim, nebo-li představitele, neposílejte zmalované jako by šli na bál (pokud to není líčení, co se hodí k Zemšťanům - inspiraci hledejte v seriálu nebo obrázcích) nebo takové typy, co se sem vůbec nehodí. Další důležitou informací je, že nesmíte zasílat FC herců, kteří se objevovali v seriálu mezi hlavními nebo podporující postavy a taky ty, o kterých je už známo, že se v budoucnu podílejí na seriálu. Dejte si na výběrůl záležet, ať vypadají jak z Disney Channel atp. - Měly by to být fotky v .png, .jpg a .gif formátu, neposílejte kreslené podoby.

> Práce nebo post. To slouží taky jen k přikrášlení, ale je to povinné. Je důležité si říct, co je Vaše postava, abyste s ní mohli hrát nebo ostatní věděli, jak s tím naložit. Nemusí to být nutně práce, během her se to může kdykoliv změnit, takže výběr je jen přítomný, ne budoucí a co vaše postava bude až se více rozehrajete. K tomu se každý dostane a až se tam dostane, změníme vám to.

> Popisuje se zde mnoho věcí, je dobré si postavu dobře promyslet a hrát jí takovou jaká je. Jelikož je to sci-fi, hodně akční, přijdou i akce nebo hry, kde budete potřebovat svoje schopnosti. Proto musíte napsat něco do svých slabin a schopností, ať už to jsou psychické nebo fyzické. Stejně tak jak vypadá, jak se chová a co zažila v minulosti a jaká je z toho v přítomnosti.

> Pak jsou to nepřátelé a přátelé. Ti se do dotazníku při registraci nepíší. O vztazích stačí poslat popisek přes e-mail a později to přidáme do profilu. Je vždycky dobré k tomu napsat nějaké povídání, např.: jak se poznali, jaký spolu mají vztah a proč atd...

> V profilech naleznete ještě hlavní zbraň, to nezískáte po registraci, ale jedině tehdy, pokud budete hrát a vy si svojí zbraň najdete nebo určíte. Výběr je maličký, nemáte tam např. jaderné zbraně a tak, pokud Vypravěč určí, že tu zbraň máte, připíše se vám to automaticky do majetku a ještě do hlavní zbraně (momentálně s ní nejvíc manipulujete), kterou můžete kdykoliv změnit, když budete mít k dispozici více věcí.


> Přečtěte si toto. Důležité k tvorbě postavy a zasazení do RPG. Pokud znáte knihu nebo seriál, dobrý pro vás, ale i tak jsou tam informace, které jste třeba nemuseli vědět.

> Postavy zde umírají nebo jsou zabiti. Svět je v této době nebezpečný. Vše kolem Vás může být jedovaté nebo nebezpečné. Pasti Zemšťanů se skrývají všude a velká vojenská základna v Mt. Weather schovává mnoho nebezpečných zbraní. Rozloha lokací na tomto RPG je veliká. Jedná se o velkou rozloho Spojených států, proto se z jednoho místa nemůžete dostat do pár minut nebo dokonce hodin. Pokud cestujete někam daleko, třeba to měl Jaha s City of Light, tak tam taky nebyl hned, a vy to musíte rozehrát delší dobou. To znamená, že budete hrát jen s postavami, které jsou ve stejné lokaci. Na to dávejte pozor.

> Vezměte si, že tady den může trvat i měsíc, ale to by musel být opravdu akční den. A proto sledujte v bočním menu info, kde najde jaký je den a jaký je denní čas. Též tam najdete info, co se v poslední době událo. Jeden den - ráno, odpoledne, noc. Tady to funguje jinak, může to trvat dlouho nebo i krátce.

> Opravdu se nebojte zariskovat a hrát pestře. Nezkoušejte však být nesmrtelní a úžasní. Udělejte svojí postavě skvělý příběh. Může být drsná, může nenávidět a chtít někoho zabíjet. Zamilovávat se, mít děti, dostat ošklivou nemoc, mít velký sen a mnoho dalších věcí. Vše, co Vás napadne. Tady na limit pravidla nejsou.

> Proč mám v profilu bodování her a bojů? Body za hry dostanete jedině tím, že bude hrát obyčejné hry či pracovat a splňovat úkoly, které naleznete v menu pracovní nabídky (job offers), body působí jako peníze, můžete si za ně později něco pořídit nebo měnit mezi hráči. Tím pádem můžete tyto body získat i u jiného hráče. Pokud ho zabijete, tím ho vlastně i okradete a body se přesměrují k Vám. Body boje můžete získat podobným způsobem v soubojové aréně (dueling arena), tato aréna není vždy přípustná pro všechny, další informace naleznete sepsané přímo tam. Body boje jsou k určování karmy, schopnost při boji, aby Vyprávěč věděl, jak s vámi naložit a jak si budete vést proti ostatním. Čím víc bodů, tím je vaše postava lepší, silnější, známější jako drtička. Nikdo v nich neumírá, jen se můžete ošklivě poranit.

> Postava se neustále po čase hraní rozvíjí, proto je v profilech možnost vyplnit si svůj vlastní příběh (storyline), takže když nenapíšete všechno do profilu, můžete si profil stále obnovovat a psát do profilu další věci, co vaší postavě mohl změnit život nebo co bylo v jejím životě fascinujícího. Všechno, co uznáte za vhodné. Je dobré si to aktualizovat, ostatní mohou vědět, kam až se vaše postava dostala a taky hlavně Vypravěči, který vám může srazit nohy nebo něčemu pomoci.

 • Pravidlo profilů → Dodržování popisu v profilu. Musíte hrát tak, jak jste si postavu napsali. Pokud nejsou schopnosti sepsané v profilu, tak je neumíte. Lépe provedené a rozsáhlejší profily mají vždy výhodu, rozepíšete se o více věcech a postava nemusí být v aréně tak chabá a plná nedostatků. Povaha, vzhled a historie postavy musíte dodržovat, a nevymýšlet si co postava třeba ani nezažila nebo odehrát to jinak, jak by to být nemělo. Jestliže často zapomínáte, proto je postava přece zveřejněná na webu.
 • Mary Sue → Vaše postava není dokonalá. Nikdo totiž ani v reálném světe není dokonalý a tady nejsme žádné napřirozené bytosti, tak proto hrajte reálně, jelikož Vaše postava neumí všechny schopnosti na světě. Takové postavy nebereme a rovnou je mažeme. Vaše postava není dokonalá, ani vy nejste.
 • God-moding → Pokud na někoho zaútočíte nebo něco uděláte, nemůžete určit, jestli to protihráčovu postavu postihlo či ne. V žádném případě nebudete psát: *Bodne mu do břicha a trefí se až vykrvácí.* Hráč se tomu může stále vyhnout, u nás prostřednictvím bodů obrany v aréně. Při normální hře je tato možnost neomezená a stále protihráčovu postavu nesmíte ovládat.
 • Křišťalová stěna → Takzvaná křišťálová stěna je rozdíl mezi hráčem a postavou. Hráči jste Vy. Sedíte u počítače a ťukáte prsty do klávesnice, čímž ovládáte svou postavu. Vaše postava žije příběh, jenž jí vymýšlíte. Ale nejste to Vy. Vaše postava má jiný vzhled, jméno, vlastnosti a vědomosti. Právě v tom je to kouzlo hry na hrdiny. Hrajete za někoho jiného, možná za toho, kým byste chtěli sami být a žít jeho život. Pokud tedy nemáte rádi nějakého spoluhráče, nedávejte mu to najevo svojí postavou. Vase postava ví pouze věci, které se dozvěděla na základech jejích zážitků, ne vašich!
 • Metagaming → Ovlivňování cizí postavy. Smíte hrát jen za svojí, nemůžete si říct, co ta druhá postava dělá. Tak stejně žádné "Skočí na něho/ní a on/a spadne." Dotyčná postava si toho může ještě všimnout, a tak může uhnout či neuhnout. Občas se někdo přepíše nebo to někdo pochopí špatně, ale není to trestné.
 • Příliš velké drama → Už z názvu to můžete každý pochopit. Samozřejmě nějaké to drama se odehrát může, ale pokud se třeba postava malinko škrábne nebo jí chlapec/dívčina poprvé ublíží, neznamená to, že se zhroutil svět a postava se stane úplně nesnesitelnou. - Pokud vaše postava netrpí zrovna bipolární poruchou, i tak se tomu ale vyvarujte. Pokud jste něco nezažili a nevíte úplně, jak byste se s tím vypořádali, tak raději vše odehrajte v menší míře nebo si to vyhledejte na internetu, jak takový člověk prožívá nemoc či jinou bolest, a nepřehrávejte situaci jinak nebo zase naopak, že je všechno v pořádku.
 • Sprostá slova ve hře smíte používat, ale nic se nemá přehánět. Na chatu však na ostatní hráče nenadávejte, a pokud už si potřebujete něco vyříkat, tak si to vyříkejte o samotě.
 • Zbytečné a opakované vyvolávání konfliktu s adminy či jinými hráči.
 • Spamování, nadávání ostatním hráčům za vítězství nebo za to, že provedl něco špatně, psaní schválně do knih nesmysly, protože nemáte co dělat, netolerujeme! Nudu si vykompenzujte jinde.
 • Jakékoliv rasistické kecy zde nejsou tolerované vůbec, všichni jsme si rovni a kdo je prostě neandrtálec, tak ať jím zůstane klidně i nadále, ale ne u nás.
 • Téma násilí je tu jasné, sex je normální lidská činnost, ale prosíme aby hráči pod 15 nic takového neprováděli, a vyvarujte se hraní u postav, které jsou též mladičké. Neumíme věštit komu je kolik, takže to prosím respektujte.
 • Odmítání a nerespektování správců. → Hráč se musí správně nebránit a neodmítat Vyprávěče, i když se to může zdát nespravedlivé. Panem opravdu spravedlivý není, reálný život taky ne. Bereme každého hráče stejně, i když jste nováček, tak nedáváme přednost hráči, který je u oblíbencem nebo je tu déle.
 • Opakované porušení pravidel, nezeptal se a výmluvy typu "nepochopil/a jsem".
 • Spamování, postování odkazů nebo propagování jiných RPG při nepřítomnosti admina, který si o to neprosil je tu zakázané!
 • Za porušení/opakování ze zmíněných věcí Vás vyhodíme ze hry.
 • Pokud jsi četl/a všechno aspoň do této části, napiš do registrace u otázky "Souhlasíš s našimi pravidly? Četl/a jsi je?" - Middle finger, jinak nebude tvá registrace přijata.
Přihlaš se na odběr naší FB stránky nebo se přihlaš do naší skupiny, aby se ti důležité informace nevyhýbaly. Odkazy najdeš na stránce nahoře menu. Můžeš se tam domlouvat lépe s hráči a adminy, pokud nebudou zrovna na nonRPG chatu. Berte na vědomí, že k těmto pravidlům můžeme vždy něco přidat. Pokud nastane nějaká větší změna, budeme Vás informovat přes e-mail.

Postava by se Vám měla na webu objevit do 24 hodin, ale jestli se neukáže do 48 hodin, tak nebyla Vaše postava schválena. Občas mohou být změny nebo jsme pryč, a tak mohou registrace trvat o něco déle, ale to se dozvíte vždy na nástěnce [IMPORTANT ANNOUCEMENTS].


Nutně si zkontroluj zde, zda není nick, faceclaim nebo jméno už zabrané.

Jestli máš problém s hledáním fc, zkus fc directory.

 


Actual articles

Advertisement