「L A U R E N C E F R A Z I E R」

2. june 2015 at 19:33 | Drake |  「C H A R A C T E R S」


Tags: Lauri

Mt. Weather: Mountain men

Status: alive

Age: 21 [twenty-one]


Main weapon: assault rifle


Property: útočná puška

STRENGTHS

Lauri byl jako mladší řazen mezi ty nepoužitelné mladíky, kteří k ničemu nemají vztah a všechno spíše kazí. Postupem času, a zejména během puberty, se konečně začaly projevovat jeho skutečné schopnosti, které se jej drží až do dnešních dob. Laurence je běžec - sakra dobrý běžec. Vzhledem k tomu, že to byl vždycky takový ten otloukánek kolektivu, byl útěk vždy to nejlepší řešení. Minimálně pro něj. Jeho schopnosti si však postupně všimli i ostatní, a to jej brzy dostalo mezi ty užitečnější. Kromě běhu se umí docela dobře orientovat v nebezpečné přírodě kolem jejich sídliště. Zvládá se poměrně dobře zamaskovat, a když si usmyslí, že splyne se stromem, v příštím momentě už jej jen tak někdo neuvidí. Sám má trochu talent, co se týče malby, což mu dost pomáhá právě při maskování, ovšem s tím se moc nechlubí, jelikož mu to připadá moc "dětinské". Je veden spíše k tomu, aby se zajímal spíše o mužské práce - tedy o to, aby prozkoumával okolí nebo Grounders. Toho druhého se celkem štítí, sám je ještě, dá se říci, spíše nováček, avšak se zvířaty a sem tam nějakými mutanty problém nemá, zvíře dokonce umí i vykuchat a případně i připravit. V přírodě umí dát do kupy nějaké to dřevo a udělat menší či větší, oheň. Jeho šikovné ruce už mu pomohly vyrobit i nějaké ty primitivní zbraně, pokud zrovna při ruce neměl něco jako nůž nebo pušku. I jeho prsty však pobraly nějaké té šikovnosti - umí s nimi vcelku hbitě pohybovat a díky tomu umí vázat složité uzly nebo splétat složité sítě pro lov. K lovu se mu celkem hodí i některé ty pasti, které umí dát do kupy - využívá k tomu převážně to, co má k dispozici v přírodě, avšak nemá problém použít i nějaké ty technologie, které jsou dostupné právě Mountain men. Umí také napodobovat různé zvuky nebo hlasy, což mnohdy využívá pro lepší komunikaci ve chvíli, kdy nejde pořádně užít normální mluvy.

WEAKNESSES

Laurence, ač by si někdo myslel, že tomu bude jinak, neunese zrovna dvakrát těžké věci. Umí tedy přenést nějakou tu ulovenou kořist nebo nasekané dřevo, ale soupeřit s někým zrovna v tomhle by asi nebylo úplně nejšťastnější. Rozhodně by se nedalo říci, že by uměl nějak zvlášť plavat, takže i když umí sem tam ulovit i nějakou tu rybu nebo něco na styl ryby, přeci chodí spíše k tokům, než-li k velkým a hlubokým loužím. Z vody má navíc tak trochu strach, jelikož jakožto utajovaný umělec má poměrně velkou fantazii, a tak má dojem, že v temných hlubinách na něj může číhat nějaká ta velká nestvůra nebo něco podobného. Ale vzhledem k tomu, že je svět dost šílený, by se vlastně i to mohlo stát. Taky se trochu bojí tmy a temných zákoutí. Asi si říkáte, jak někdo takový může prozkoumávat temné krajiny - pochopitelně ve tmě ihned nezačíná řvát jako pominutý, ale je fakt, že se v temných prostorách a místech chová více paranoidně než normálně. Mnohdy v takovém momentě začne hovořit s kýmsi neexistujícím, s jakýmsi imaginárním kamarádem, kterému říká Brody. A ano, ani s tím se nechlubí rád, protože kde je Brody, tam se projevuje některá Laurencova slabost nebo strach. A to se bojí docela dost věcí - fakt nesnáší hady, a když nějakého vidí, raději se vytratí jinam. Také se bojí velkých příšer a toho, že by jednoho dne mohl padnout do rukou nepřátel a ty by si jej pak mohli nakrájet jako salám. Má docela problém důvěřovat ostatním, proto si kamarádství navazuje dost těžce - občas je to pro něj skoro nemožné.

PERSONALITY

Laurence je podivín. Alespoň si to o něm myslí většina lidí, se kterými žije, avšak on si pořádně nedokáže uvědomit, proč to tak je. Jako malý byl pro všechny naprosto nemožný, navíc si na něj lidé dost dovolovali, a tak zkrátka ke všem ztratil důvěru a na místo toho si začal užívat vlastní samoty a klidu. Když je sám, často si trénuje svůj um - napodobování různých hlasů, či zvuků, anebo si kreslí, avšak to spíše jen někde potají, když jej nikdo nemůže spatřit. Vlastní také menší krabičku se šachy, které dost často hraje sám se sebou anebo s Brodym. Co se týče Brodyho, vyloupl se na svět někdy v Lauriho pubertě, jako tajný společník a první pořádný kamarád, se kterým se Lauri mohl bavit, a kterému se mohl svěřovat. Brody vždy udržoval Laurence klidného a v pořádku. Byl jakýmsi racionálním prvkem, který dotyčného usměrňoval, když měl pocit, že zešílí. Jenže Brody také nikdy nebyl skutečný, byl jen přelud v Laurencově hlavě, a jelikož několik lidí vidělo, jak si Lauri povídá sám se sebou, zkrátka jej hodili do koše k těm dalším podivínům a bylo to. Brody je většinu času vcelku "rozumný", avšak občas nabádá Laurence ke zlým myšlenkám. Často to jsou myšlenky na to, aby Laurence někomu ublížil, avšak protože Lauri není schopen sáhnout ani Groundery, zatím jsou v něm tyto myšlenky uzamknuty. Jin ak je však Laurence poměrně chytrý a vnímavý, patří k těm lidem s vyšším IQ, proto lze často spatřit, jak nad něčím přemýšlí nebo jak si zapáleně zapisuje nějakou novou a důležitou myšlenku. S tím vším je nerad, když je středem pozornosti. Není vůdčí postavou, spíše je rád, když může být sám za sebe, což je pro něj rozhodující. Pokud má s někým pracovat ve skupině, je v prvních chvílích dost nesvůj a má problém ostatním ihned důvěřovat, proto se v prvních chvílích může jevit trochu arogantně. Když se však někomu otevře, je to poměrně milý kluk, který se nebojí podat pomocnou ruku. Ani těm nejbližším však nesvěřuje informace o Brodym.

APPEARANCE

Laurence je o něco vyšší, než lidé v jeho věku, ovšem postavou může působit trochu jako vyžle. Jeho ruce i nohy jsou vcelku dlouhé, svaly sice nějaké má, ale nejsou tolik patrné, tudíž skutečně může působit vychrtle. Více výraznější však může být díky svým tmavým kudrnatým vlasům, které se mu vlní kolem pobledlých tváří. Většinu času je má spíše rozcuchané, a když už je to s nimi neúnosné, prostě si je nechá víc zastřihnout, a pak se celé kolečko zase opakuje. Obličej má více hranatější, tváře má spíše vpadlé a má více výraznější bradu. Na svět hledí tmavě zelenýma očima, které má, když je zamyšlený, více sevřené. Nos má spíše průměrnější, trochu zahlý na stranu, jakoby přes něj někdy dostal. Rty má světlých barev, průměrně široké, rozhodně by se nedalo říci, že by je měl plné. Na tvářích a zejména na bradě už má nějaké ty první vousy, kterých ale zatím stále nemá dost, takže by se stále dal považovat spíše za takového holobrádka, než-li skutečného muže. Svou postavu často obléká do oblečení, které je právě po ruce - vždy je na něm však patrno, že pochází z vojenského prostředí, jelikož na sobě mí vždy něco maskáčového nebo alespoň tak trochu vypadá jako někdo, kdo přežil apokalypsu. Obvykle při postoji drží své tělo vzpřímeně, a ani při chůzi nezapomíná na správné držení těla. Jeho chůze je však více energičtější a rychlejší, rozhodně se o ní nedá mluvit jako o volné a klidné chůzi. I z jeho ostatních pohybů je však znát jakási energičnost. Na krku obvykle nosívá psí známky.

PAST

Jeho dětství nebylo nikterak krásné, jelikož mu jako hodně malému zemřela matka kvůli radiaci, které se vystavila - ačkoliv nechtěně. I tak to však byla velká rána pro jeho otce a samozřejmě i pro Laurence samotného. Jeho otec byl vždy voják, avšak před smrtí Lauriho matky byl spíše přátelský a vraždění mu tolik nebylo po chuti. Když však jeho drahá žena zemřela, jeho mysl se natolik soustředila na zabíjení Grounderů, že tomu téměř propadl. Častokrát mu opakoval, že za smrt jeho matky můžou právě oni, avšak Laurence měl strach někoho připravit o život a jeho otec mu v tu chvíli přišel jako blázen. Do toho všeho byl navíc Lauri vždy terčem posměchu, protože na co sáhl, to nějak pokazil. Tedy ne, že by chtěl, ale prostě vždy býval celkem nemehlo, což netěšilo ani jeho otce, ani okolí. Laurence si tedy nepřipadal bezpečně vůbec nikde - doma byl jeho otec a všude kolem byli ti Ostatní. Někdy kolem jeho dvanáctého roku se tedy na světě - nebo spíše v jeho hlavě - objevil Brody. Brody byl milý a dokázal Laurence vždy dostatečně utěšit, což na tom krutém světě zatím nedokázal nikdo. Během puberty se však ukázalo, že Laurence zase není takové nemehlo, jelikož poměrně obstojně běhal a uměl se pohybovat. Proto jej také postupně začali vést k lovu, který si však oblíbil a začal se jemu věnovat více. Přitom si ještě osvojoval i další techniky, a tak začal opět stoupat v kurzu.

PRESENT

V dnešních dobách je to průzkumník začátečník, avšak rozhodně ne někdo neschopný bez potenciálu. Postupně si osvojuje znalosti a různé techniky boje. Zaměřuje se zejména na průzkum krajiny, případně zvířat a mutantů, jelikož stále nedokáže pozvednout zbraň proti člověku. I přes to, co říká jeho otec. Sám vůbec neví, co by třeba dělal, kdyby se proti němu náhle objevil někdo od Grounders, i když právě oni můžou za to, co se stalo jeho matce. Nejspíše by nakonec zbraň pozvedl, ale sám si tím vůbec není jist. Rovněž se snaží co nejlépe se orientovat v přírodě, jelikož planeta je dost nebezpečná a některé rostliny jsou jedovaté - ačkoliv to většinu času není jeho starost, díky ochrannému obleku. Pohybu venku se nikterak nebojí, je to pro něj přijatelnější a necítí se tak stísněně jako uvnitř Mt. Weather, přesto se však občas obává, aby se něco nestalo s jeho oblekem a on pak nezemřel. Smrt je další z věcí, které se dost bojí a na tuto "stezku" se ještě skutečně vydat nechce.

STORYLINE

Tato osoba nemá žádné zásadní změny ve svém životě.

CONNECTIONS

Tato osoba si zatím nevytvořila žádné ne/přátele.
 


Actual articles

Advertisement