「R E Y M A N U E L D E L O R E A N」

23. march 2016 at 19:44 | Drake |  「C H A R A C T E R S」


Tags: Junk Man, Trashmaster

Sky People: Delinquent

Status: alive

Age: 18 [eighteen]

Occupation: technician

Main weapon: iron girder


Property: železná traverza

STRENGTHS

Jako silnou stránku u Reye, jak se nechá zkracovat, lze uvést inteligenci. On je inteligentní kluk, i když vypadá, jako by si odseděl desítky let v nejtvrdším vězení. Vždy, když měl u otce na stanici hotové své úkoly, posbíral si pár součástek určených k vyhození a začal z nich něco sestavovat. Zpočátku to byl prostě jen nějaký nepoužitelný nástroj, ale to se záhy vylepšilo a mnoho součástek vrátil po určitých úpravách zpět do provozu. Brazilská stanice tak měla celkem nízkou spotřebu materiálu a to se Arše samozřejmě velmi zamlouvalo. Tohle kutění z potencionálního odpadu mu dalo i dvě přezdívky. Junk Man, neboli Vetešák a Trashmaster, Mistr odpadu. Ač to znělo jakkoli ošklivě, on na to byl a je hrdý. Další jeho výhodou je síla. Při vypomáhání na stanici nabral značnou sílu, kterou vždy dokázal vhodně využít. Ostatní, nebo aspoň většina dětí a mládež v jeho věku k němu měly tím pádem respekt. K tomu lze přičíst, že ve volných chvílích po dosažení 15. narozenin se věnoval starému brazilskému bojovému umění capoeira. Pro tyto potřeby získal z vyřazeného materiálu dřevěnou tyč, s kterou postupem času dokázal úplně divy. Dokonce několikrát vystupoval při Dni jednoty před celou Archou a vždy sklidil velký aplaus. Jenže to měl zjistit, že se to dá použít i jinak než jen pro efekt.

WEAKNESSES

Neumí myslet strategicky. Prostě je to takový ten cvok, co hned do všeho vletí po hlavě a druzí ho musí velmi dlouho přemlouvat, aby si to promyslel. Ohledně přežití umí rozdělat oheň, to se naučil omylem ve stanici. Tím jeho znalosti přežití víceméně končí. A s jídlem je to podobný. Ne všechno se dá tyčí, nebo později traverzou umlátit, tedy vlastně ulovit. A pokud bude někdy držet v ruce střelnou zbraň, bude ho muset někdo s ní naučit zacházet. Jeho slabostí jsou také jakékoli sólové akce, ať už pracovní či jiné. Vždy musí mít někoho u sebe, na koho by se mohl spolehnout v nějaké složité situaci. Není vůdčí ani sólový typ. Vlastně jeho slabosti jsou všechny, které má skoro každý mladistvý v jeho věku a které Archa nedovolila trénovat. Poznávání rostlin, plavání a spousty dalších věcí. Takové věci zná jen z obrázků a to je málo. Bodeť - 18 let žije ve světě, který začíná a končí součástkami a elektronikou. Nyní, když už nikoho nemá, a po tom všem, mu bude činit potíže i loajalita svým lidem. Pokud by mu nějaká druhá strana dala výhodné podmínky, o přeběhnutí by nejspíše uvažoval a pořádně promýšlel případné výhody a nevýhody.

PERSONALITY

Rey byl klidný člověk, komunikativní, vlídný a rád pomohl. Nyní je z kliďaše spíše pruďas, kterého se nevyplatí vytočit. Komunikativnost mu zůstala, ale tu si musíte nějak vysloužit. Nejlépe je dobré začít mluvit o prachobyčejné základní technice. Prostě začít úplně od začátků. Ochota pomáhat mu taky zůstala, ale ten, komu pomáhá, musí být nějak schopný, s neschopnými lidmi, kteří dané věci nerozumí a přesto jí vlastní, mu dojde trpělivost a na dotyčného se vykašle. Jak bylo řečeno, je stabilní jak plutonium. To začalo, už při jeho pomocích na stanici, kdy začal mít chvíle, kdy se prostě někam zašantročí i s krabičkou součástí a nikdo a nic ho nesmí rušit. Takové chvíle transu. Jednou to jeden kluk udělal a nechybělo mnoho a Rey šel do cely už v 15 letech. Je to týmový hráč. Rád dělá v týmu, nikdy ne sám. Má pak pocit, že je pro tým důležitým článkem. Hlavně takový ten technický mozek akce, co těm, co dělají špinavou práci, skrz počítače otvírá vchody a klestí tak cestu nepřátelským územím. Co je třeba u něj zmínit, tak je upřímnost. Je až mrazivě upřímný a říká všechno, tak, jak si to myslí. Osobně si myslí, že je to lepší, než člověka krmit milosrdnými lživými tvrzeními. Má dokonce představu o své budoucí partnerce, musí být technička nebo mechanička. A hezká.

APPEARANCE

Zhruba 185 centimetrů vysoký a k 90 kilům vážící. Má statnou postavu, ovšem buchty na břiše nehledejte a jasně vyrýsované svaly na rukách také ne. Takové ty náznaky ovšem najít lze. Jako na potvoru mu po 18. narozeninách, které oslavil o samotě v cele, začaly růst vousy, které se snaží hned, jak narostou, co nejdřív eliminovat. Je na něm prostě vidět, že je načichlý Brazílií. Tvář připomíná ovál, krátké, husté černé vlasy a výrazné řasy, a aby černé nebylo málo, stejnou barvu mají i jeho oči, ve kterých se prý už jedna jeho kolegyně na stanici ztratila. To aspoň tvrdí on. Velkou oblibu si u něj získaly řetízky a náramky. Na krku má aspoň dva a na každé ruce minimálně jeden. Ten na pravé ruce si vyrobil sám ve stanici, je to vlastně plíšek se spojovacím řetízkem, na kterém jsou jména Rubens a Joanna, jeho rodičů. Pravou tvář mu zdobí dvě malé jizvy, pozůstatek po malé nehodě ve stanici, kdy jej řízly konce drátů jednoho z kabelů. Co se ozdob na těle týče, kromě několika obrázků na pravé ruce má na zádech vlající brazilskou vlajku a pod ní latinský nápis-heslo, které Brazílie používala na Zemi před nukleární válkou "Ordem E Progresso" (Řád a pokrok). Snaží se udržovat čistý, ale jako věčná hračička se součástkami mu status čistého dlouho nevydrží. Na ruce pomalu začíná rezignovat, protože by nedělal nic jiného, než je měl pořád v umyvadle. Ovšem je-li to potřeba, zejména z hygienických důvodů, raději si je umyje. Nejraději nosí trička tmavších barev, které skryjí fleky od olejů a podobných materiálů. A místo kalhot raději volnější tepláky, ale i ty kalhoty přežije, nesmí to být džíny. Ty nesnáší. Jedinou součástí, co ho netrápí, jsou boty. Je schopný nosit cokoliv, od pantoflí až po gumovky. Není ovšem nad sportovní boty, či nějaké pracovní odolné boty.

PAST

S rodiči žil v brazilské stanici Archy. Matku nepoznal, protože zemřela při porodu. Otec Rubens pracoval jako mechanik a Rey jej měl i díky absenci matky moc rád a chtěl mu moc pomáhat. Nakonec se mu povedlo tátu uprosit a ten si ho vzal na stanici, aby mu pomáhal s drobnými úkoly. Objevil u něj celkem talent a postupně mu svěřoval větší záležitosti, ty ovšem nejpodstatnější dál vykonával otec. Ten se mu chtěl nějak odvděčit, a jelikož si nebyl jistý, co se vlastně s Reyem stane, až tu nebude, tak se se známým ze stanice se dohodl na tom, aby Reye po jeho patnáctinách naučil brazilské bojové umění capoeira, aby se dovedl nějak bránit, bude-li to třeba. Ovšem něco se zlomilo až po 17. narozeninách. Týden po nich stroje v brazilské stanici postihl masivní elektrický zkrat, který velkou většinu místních mechaniků zabil. Včetně jeho otce. Všichni ho chlácholili tím, že to byla nešťastná nehoda. To mu nestačilo a musel se nějak na okolí pomstít. Potajmu začal krást drobné nářadí a součástky, které pak pečlivě schovával v pokoji. Co nakonec nepotřeboval, vracel. Časem přesto samozřejmě začalo být podezřelé, že mizí věci. Reyovi jeho výpady vždy procházely, i když několikrát unikl o vlásek. Byl si vědom toho, že pokud ho chytí, půjde v lepším případě do skyboxu, v tom horším vyletí do vesmíru bez skafandru. A ono to přišlo. Už si nesl poslední zásobu součástek, když vtom ho vyrušila ostraha. Součástky pustil a utíkal do pokoje a tam se zavřel. Ostraha ovšem již s přivolanými posilami dveře vykopla. Rey se nedal a tyčí několik vojáků ošklivě potloukl. Nakonec ho ale přemohli a Rey směřoval hned do boxu. Při prohlídce jeho pokoje našli solidní arzenál součástek a nářadí. Stihl nakrást vybavení pro maličkou samostatnou stanici. Navíc objevili plánek čehosi, co měla být velká dýmovnice, která by na chvíli ochromila provoz na Arše. Být mu 18, tohle všechno by bohatě postačilo na vypuštění. Ale bylo mu 17 a 6 měsíců a tak unikl smrti alespoň skyboxem. Díky lupu dal ovšem svým přezdívkám nový rozměr.

PRESENT

V Skyboxu dosáhl plnoletosti, trochu zpustl a jeho přívětivost začala brát tak= za své. Díky tomu, že dělal při chycení potíže, šel do samostatné cely. Tím útokem se v něm projevila nová stránka jeho osobnosti. Mnohem černější, o které si myslel, že jí nebude nikdy třeba. Jednomu z hlídačů se mu ho zželelo a občas mu do cely dal krabici s vyřazenými součástkami, aby se nějak zabavil a aby z toho nedovedl nic funkčního sestrojit. Tyč mu tam dát nemohl, protože by vztekem všechno v okolí rozbil. Vsugeroval si totiž, že Archa mu rodiče zabila záměrně, že je to trest za jeho technický talent a začal ji proto od smrti otce nenávidět. Zpráva, že poletí s dalšími stejně starými lidmi s podobným osudem na Zemi zkoumat podmínky k žití po jaderné válce, ho proto potěšila. Aspoň konečně vypadne z té konzervy. A je mu celkem i jedno, jak to tam bude vypadat. Přinejhorším zase uvidí své rodiče a to je pro něj výhra. A pokud ho to nezabije, případná dobrodružství mu dají zase motivaci.

STORYLINE

Tato osoba nemá žádné zásadní změny ve svém životě.

CONNECTIONS
 


Actual articles

Advertisement