July 2016

「A R G A N T I S U T O U L W A」

9. july 2016 at 19:22 | Drake |  「C H A R A C T E R S」


Tags: -

Grounder: Nomadic

Status: alive

Age: 30 [thirty]


Main weapon: steel bow


Property: luk

STRENGTHS

Argantis má vcelku malé množství užitečných schopností. Je potřeba hned na začátek, zmínit střelbu z luku, kterou vyniká asi nejvíc. O profíkovi se sice mluvit nedá, ale málokdy se stává, že mine. Dostřelí na velké vzdálenosti, díky čemuž se ale poté snižuje šance, že trefí. Je poměrně vytrvalým běžcem. Vyleze snad na každý strom, co má větve. Umí se orientovat v prostoru. Naučil se i stopovat, díky čemuž má větší šanci na nějaký ten větší úlovek. Rozdělat oheň si zvládne, ale taky se občas spálí. Přestože nepotřebuje uprostřed lesa plavat, tak to umí, a když je opravdu třeba, tak se to i hodí. Zvládne si nastražit nějaké menší pasti na drobnou z věř, ale i na lapení kolemjdoucích. Konec konců... někdy se nějaké to nové ošacení hodí ne? Jinak je i docela inteligentní, jen svou inteligenci neměl šanci uplatnit, když se vlastně nemohl naučit jí rozvíjet, i tak nějaké inteligentní myšlení má a není tak blbý, jak občas vypadá. Díky Diakonnovi rozumí trochu Gonaslengu a mluvit jím taky dokáže, ale raději používá angličtinu.

WEAKNESSES

Jelikož nikomu nevěří a přátele nemá, je pro něj opravdu těžké se dostat z nějakých nebezpečných situací a to hlavně tehdy, kdy na něj někdo útočí a má značnou přesilu. Když zahučí do nějaké díry, někde spadne, nebo si ublíží neúmyslně nějak jinak, je na to sám a to ho vytáčí, ale zároveň si za to může sám. Dlouho nevydrží provokace a rychle se umí naštvat, což má za následek většinou až přehnané agresivní reakce. Není to stratég, ani válečník. Nepatří mezi nejsilnější jedince. Když jde do tuhého, sbalí si svých pět švestek a přesouvá se dál, na bezpečnější místo. Pořád si myslí, že živý je lepší, než mrtvý. Vyjednávání není jeho silná stránka. Není to bojovník na blízko. Prát se moc neumí, ale co nezvládne síla, zvládne obratnost. Každopádně s kopím ho asi taky nepotkáte, natož s velkým mečem. Argantis příliš lpí na svá pravidla a své naučené zvyky, je pro něj proto velmi těžké se smířit s tím, když když své pravidlo musí porušit.

PERSONALITY

Argantis je silně nespolečenský typ. Věří jen sobě a tomu, co vidí. Je to prostě něco, co si "člověk" postupem času vypěstuje uvnitř sebe a jen těžko se toho zbavuje. Nemá rád společnost jako takovou, takže se logicky vyhýbá jakékoli spolupráci. Moc toho nenamluví, ale když už jo, tak se to většině lidem zrovna dvakrát nelíbí. Když se totiž naštve, je jeho jazyk zatraceně ostrý, díky čemuž je pro něj lepší být sám. Svým způsobem ale dokáže dělat kompromisy, a dokonce i pomoct v nouzi. Je to ale jen proto, aby on sám z toho něco měl. Jak už bylo řečeno, Argantis nikomu nevěří, ale důvěru si u něj získat můžete. Trvá to jen docela dlouhou dobu. Navíc, jak on říká: "Důvěra je něco, co si musíš zasloužit. Přátelství je jen přetvářka." Tohoto svého pravidla se drží a je, tak nějak, šťastný. Přežívá ze dne na den, ale i přesto si vždy stanoví cíl, kterého se snaží dosáhnout. Ohledně tohohle je vcelku optimista, ale jinak je to spíše realista. Na druhou stranu, když si s tímto mužem vypěstujete jistý vztah založený na důvěře, ledacos vám o sobě prozradí, možná vám bude ochoten i víc pomoct a dá na vás. I když totiž může působit, jako mrzutý, tichý a nespolečenský tvor, uvnitř je poměrně citlivý, i když... jak na co...

APPEARANCE

Jedná se o středně vysokého muže. Váhu má jako každý štíhlý muž. Není to totiž žádný svalovec a logicky ani jedlík. Jeho vlasy jsou černé a krátké. Má vzácnou oční "chorobu", kdy jedno oko je tmavě zelené a druhé výrazně modré. Právě jeho oči jsou něčím nepřehlédnutelným na jeho těle. Každý se nad tím dokáže zamyslet, protože to není jedna z věcí, kterou vidíte každý den. Mimo to má pod modrým okem menší jizvu, jako od nože. Přes celou paži má několik táhlých jizev z dob, kdy ho surově mučili. Jeho celkový vzhled umí klamat na výbornou. Kdo by totiž řekl, že někdo jako on je vyvrženec? Hned na první pohled určitě ne. Jeho tělo není dokonale vypracované, ale ani bez svalů. Určitě se nějaké najdou, ale stále je na čem pracovat. Své odění soustředí pro svůj pobyt venku do nenápadných barev. Záleží, kde se vyskytuje. Málokdy totiž cestuje s haldou věcí. Čím méně krámů sebou táhne, tím je spokojenější.

PAST

Narodil se Grounderům z Trikru. Pro své rodiče byl jedinečným chlapcem, který měl jedinečné oči. Pro ostatní to ale byla zrůdička, která se prostě nepodobala ostatním, a tak byla špatná. Všichni totiž měli za to, že za to může radiace. Kdyby věděli, že existovala i takováhle vzácná "choroba". Protože nepřátelství vůči němu bylo silné, vyrůstal sám, bez přátel a doma. V deseti mu zemřela matka na nějakou neznámou chorobu a dva roky na to i otec. Stal se tak sirotkem, a protože to ve vesnici nebylo dvakrát snesitelné, utekl do lesů s tou poslední trochou věcí, které měl. Musel se začít sám učit přežít a živit. Jak se tak začal toulat po zemi, potkal Zemšťana z Azgedy, když se chytil do nějaké zvířecí pasti. Bylo t o pro něj něco jiného, protože led a sníh byl takový, prostě jiný. Jelikož nebyl zvyklý komunikovat a ani nechtěl, chvíli trvalo, než si ho Zemšťan trochu získal. Pro všechny byl totiž tenhle mladík vyvržencem s jistou poruchou způsobenou radiací. Tomu ale, co se mu představil jako Diakonn, to divné nepřišlo, právě naopak. Fascinovalo ho to. Diakonn se rozhodl mu tedy pomoct aspoň trochu se umět bránit. Díky tomu si mezi sebou vypěstovali jakýsi vztah. Ne přímo milostný, šlo spíše o přátelský, jenže Diakonn byl prostě svůj druh. Takhle jednou v noci si zase Mount Weather řekla, že trochu potrápí Grounders, a tak vypustila svoje zmutované zrůdy. Argantis měl tu smůlu, že se s nimi střetl, ale nebyl zabit. Následně potom byl chycen Zemšťany, protože mě li za to, že ty jeho oči jsou důvodem mutace a pokusů, které na něm dělali. Začali ho vyslýchat, aby zjistili něco o lidech z Mt. Weather. Jelikož ale chudák nic nevěděl, mučili ho zbytečně. Odnesl si tak hezkých pár jizev a další nehezké vzpomínky. Smrti unikl jen tak tak, když mu Diakonn pomohl utéct. Argantis utekl zpátky na území Trikru, kde využil svých naučených znalostí a s Diakonnem se pak už neviděl.

PRESENT

Nyní se Argantis nachází a přebývá v lesích na území Trikru. Není na tom zas tak špatně. Jídlo si obstará a Zemšťanů moc nepotkává. Žije si svůj vlastní život, se svými vlastními pravidly a nikdo mu do nich nemluví. Ví, že to není dokonalý život, probouzet se každý den s tím, že do večera musí obstarávat jídlo, a pak se na noc zase skrýt v úkrytu. Občas přemýšlí nad tím, jestli Diakonn ještě žije. Rád by se zase podíval do ledových končin země, ale spíš je to jen plán, který neustále odkládá, stejně jako cesty do jiných míst, kde žijí jiné klany. Na jednu stranu by chtěl poznat víc míst, ale na tu druhou se bojí nového. Od chvíle, kdy do lesů spadla ta nebeská loď, je jeho šance na cestu pryč z lesů stále menší. Všude je plno zvědavců, kteří chtějí o těch divných lidech vědět co nejvíc, ale on zvědavý není nic nechce vědět. Prostě chce z lesů pryč. To je to, co chce on.

STORYLINE

Tato osoba nemá žádné zásadní změny ve svém životě.

CONNECTIONS

Tato osoba si zatím nevytvořila žádné ne/přátele.

「R O G U E T R A I N W R E X I A」

9. july 2016 at 19:03 | Drake |  「C H A R A C T E R S」


Tags: Headcutter, Queen of Fire

Grounder: Azgeda

Status: alive

Age: 30 [thirty]

Occupation: warriorProperty: sekera

STRENGTHS

Kdysi se jakýsi stvořitel Azgeďanů rozhodl, že tohle bude chlap, jenže v poslední chvíli si to rozmyslel… Tohle asi platí na popis všeho, od jejích silných stránek, až po slabosti a vše mezi tím. Sekera ostrá tak, že se o její ostří lámou peříčka a minimálně dvoumetrové topůrko. Přesně s tímhle se naučila hotové divy. Sekera rostla s ní. Svou úplně první měla celodřevěnou a vyřádila se s ní dosyta. Není sice útlocitná, ale má ji stále pečlivě schovánu, ale k tomu později. V podstatě cokoli ostrého, jakmile do ruky dostane, se stává zbraní likvidační. Na ženu moc křehkou postavu nemá, až snad na určité orgány jí lze říkat "babochlap". Spoustu jejích lidí se se zlou potázalo, když se s ní pokusili bojovat. I když to bylo jen pro zábavu. Je také ctižádostivá. Bude-li někdy možnost souboje o vládkyni Azgedy, rozhodně do toho půjde. V trigedaslengu si nechává říkat "Plana kom Fire", což se dá volně přeložit jako Královna ohně, což je u "Ledařů" celkem netradiční. Z toho vyplývá, že rozdělání ohně je nečiní problém prakticky za jakýchkoli okolností. Navíc může oheň i proti někomu použít jako zbraň. A vidět hořícího člena Skaikru by byla celkem sranda, ale ještě neměla tu čest to vyzkoušet na vlastní oči.

WEAKNESSES

Neumí léčit. Maximálně si něco dočasně zaváže, čímkoli, co má po ruce a lze to s tím. A tak vždy vyzvídá u kmenových léčitelů a učí se od nich, neodmítnou ji. Ale v hlavě tohle neudrží, po chvíli to stejně zapomene, jakmile to v dohledné době nepotřebuje. Jednou se nechala slyšet, že by znalost tohoto vyměnila za znalosti lovu, kdyby to šlo. To když viděla, s jakými šrámy se občas její lidé vrací. Další problém je přílišná urážlivost. To je pozůstatek z dětství, kdy dělala při domluvách ústupky a pak ostrouhala a byla uražená. Nyní, jakmile není po jejím, s protistranou je zle. Dohody a paktování s ní jsou tak chození po tenoučkém ledě, protože se k tomu přidává i podezíravost. Brilantní vyjednavač může slavit úspěch. Nerada zbytečně taktizuje. Její akce jsou vždy přímočaré a jednoduché. Složité akce jsou dle ní zbytečné. Jakmile je ale třeba složitější postup, ráda velení předá jiným. Jako slabinu lze říct i lesy, ale jen napůl - sice je jako grounder zná, ale, že by v nich dlouhé hodiny a dny přebývala, to se říci nedá. Les zná jen tak, aby se neztratila a kudy se dají vhodně vést útoky.

PERSONALITY

Přijde na to, jak se chováte, když se s ní potkáte. První dojem je u ní věc života nebo smrti. Ve zkratce - při prvním setkání není dobré ji nazlobit, nebo ještě hůře - naštvat. Vyjma vlastních lidí (nejde-li o zrádce a jim podobné) neváhá zlikvidovat a navrch sídlo nepřátele srovnat se zemí. Míra utrpení závisí na tom, čím se dotyčný provinil, od krádeží, kdy trhá prsty a seká ruce, až přes zradu a špionství, které končí useknutou hlavou a tělem visícím na kůlu do té doby, dokud se dá ten zápach ještě vydržet. Dokáže nastavit i přívětivější tvář, ale musíte být hodně hodní, aby trest zmírnila či úplně odpustila. Jiné klany bere jako rovnocenné (i když třeba s některými nemusí Azgeďané vycházet), ovšem Skaikru a lidi z Mt. Weather považuje jen jako kořist k lovu, pokud dotyčného nelze využít informačně nebo ještě lépe pracovně, což je rozsudek smrti. Případně, jde-li z toho nějaký zisk, dotyčného může i vyměnit. Dokáže i trest odpustit úplně, umí-li osoba něco, co může jí a ostatní naučit, například něco sestrojit. Toho pravého ještě nepotkala, a ani nehledá. Ten pravý ji musí porazit napřed v boji a také se bude muset umět otáčet.

APPEARANCE

Jak bylo řečeno, je to spíše žena v mužském těle, Metr osmdesát pět a osm desítek kilo ženské krásy s mužskou silou. Už od pohledu by z ní měl jít strach, občas má pod modrýma očima nalíčenou silnou vrstvou černé barvy. Většinou však jen trochu kombinaci modré a černé. Co nelze přehlédnout je spousty náušnic, piercingů a podobných drobností. Namátkou jsou tak ozdobeny obě uši, nos, jazyk, pupík a pravé obočí. Kdo by tipoval, že se jí týkají i ozdoby v podobě tetování, tipoval by správně, ne ovšem v takové míře, jak by se dalo čekat. Na levé ruce je barevné - hořící srdce, ovázané ostnatým drátem, na němž je nabodnutá stuha s jménem Levadia - značí její vztah s její již zemřelou matkou - měla ji ráda, ale občas byl jejich vztah na ostří nože. Druhé pak vede po celém pravém boku od prsou až do prostředku podbřišku a je to jen nějaký ornament a je jednobarevné. Málokdo, či spíše nikdo jej neviděl celé… Celou tuhle parádu dokončují dlouhé černé a lesklé vlasy, na které nedá dopustit. Co trochu narušuje celek, je fakt, že na levé ruce ji chybí malíček. To je omylem dílo otce, když mu pomáhala sekat dříví.

PAST

Od narození se trošku lišila od ostatních holčiček. Ačkoli sice většina rodin byla s válečnickou tradicí, a děti byly trénovány po určité době, u ní začali rodiče toto pěstovat prakticky ihned, co se naučila chodit. V pěti letech jí otec vyřezal dřevěnou sekerku, kterou má na památku dodnes. Když tedy později trénovala s ostatními, málokdo s ní chtěl bojovat, protože tušil, že dostane na zadek. Mileráda ale jiným, kterým to tak nešlo, pomáhala. Dohody o pomoci tak občas uzavírala bezmyšlenkovitě a prospěch neměla žádný. Když už byla větší, tak kolem patnácti, byla její vesnice napadena. Útok byl nečekaný a mnoho lidí padlo, mezi nimi ovšem i její rodiče, kteří ji do poslední chvíle bránili. Matka ji zemřela v náruči, otce nalezla před příbytkem spolu s dalšími bojovníky. Nikdy se nedověděla, kdo tak podle zaútočil, ale měla jasno, jakmile to bude vědět, nechá dotyčnou rasu, druh či klan vyhubit do posledního člověka bez ohledu na to, jestli to bude chlap, žena či dítě. Postupem let si udělala určitý tip, ale potřebuje důkaz.

PRESENT

Po té události se jí ujal jeden z těch mužů, co přežili a dopiloval s ní to, co s rodiči už nestihla. V hierarchii klanu tak díky svým bojovým schopnostem stoupala výše a výše. Nyní by se dalo její postavení přiřadit k širší elitě klanu, jakožto nejlepších bojovníků a bojovnic. Rogue míří na úplný vrchol a chce být jednou velitelkou celé Azgedy. I když jsou podmínky pro vládnutí celkem přísné, za zkoušku nic nedá. Ostatně vyhlídka boje Ledové královny s tou Ohnivou zní už z principu zajímavě. Po tom útoku v mládí se v ní probudil jistý druh patriotismu a jakmile je tak něco dobré pro Azgedu, je to dobré i pro ní a neváhá za to i jít do boje či uzavřít s někým bizarní dohodu. K těmto věcem je již obezřetná a vždy si bere někoho, kdo může nabídku potvrdit. Jinak žije každý den naplno a s postupem let chodí i častěji do lesů, kde se snaží postupně své slabiny snižovat. Jde to ale hodně pomaličku a je jí jasné, že slabiny nevymizí úplně a vždy nějakou mít bude. Co si nyní ráda užívá, je pozornost azgedských mužů (a nejen těch) - vyrostla totiž v pěknou ženu.

STORYLINE

Tato osoba nemá žádné zásadní změny ve svém životě.

CONNECTIONS

Tato osoba si zatím nevytvořila žádné ne/přátele.