「A R G A N T I S U T O U L W A」

9. july 2016 at 19:22 | Drake |  「C H A R A C T E R S」


Tags: -

Grounder: Nomadic

Status: alive

Age: 30 [thirty]


Main weapon: steel bow


Property: luk

STRENGTHS

Argantis má vcelku malé množství užitečných schopností. Je potřeba hned na začátek, zmínit střelbu z luku, kterou vyniká asi nejvíc. O profíkovi se sice mluvit nedá, ale málokdy se stává, že mine. Dostřelí na velké vzdálenosti, díky čemuž se ale poté snižuje šance, že trefí. Je poměrně vytrvalým běžcem. Vyleze snad na každý strom, co má větve. Umí se orientovat v prostoru. Naučil se i stopovat, díky čemuž má větší šanci na nějaký ten větší úlovek. Rozdělat oheň si zvládne, ale taky se občas spálí. Přestože nepotřebuje uprostřed lesa plavat, tak to umí, a když je opravdu třeba, tak se to i hodí. Zvládne si nastražit nějaké menší pasti na drobnou z věř, ale i na lapení kolemjdoucích. Konec konců... někdy se nějaké to nové ošacení hodí ne? Jinak je i docela inteligentní, jen svou inteligenci neměl šanci uplatnit, když se vlastně nemohl naučit jí rozvíjet, i tak nějaké inteligentní myšlení má a není tak blbý, jak občas vypadá. Díky Diakonnovi rozumí trochu Gonaslengu a mluvit jím taky dokáže, ale raději používá angličtinu.

WEAKNESSES

Jelikož nikomu nevěří a přátele nemá, je pro něj opravdu těžké se dostat z nějakých nebezpečných situací a to hlavně tehdy, kdy na něj někdo útočí a má značnou přesilu. Když zahučí do nějaké díry, někde spadne, nebo si ublíží neúmyslně nějak jinak, je na to sám a to ho vytáčí, ale zároveň si za to může sám. Dlouho nevydrží provokace a rychle se umí naštvat, což má za následek většinou až přehnané agresivní reakce. Není to stratég, ani válečník. Nepatří mezi nejsilnější jedince. Když jde do tuhého, sbalí si svých pět švestek a přesouvá se dál, na bezpečnější místo. Pořád si myslí, že živý je lepší, než mrtvý. Vyjednávání není jeho silná stránka. Není to bojovník na blízko. Prát se moc neumí, ale co nezvládne síla, zvládne obratnost. Každopádně s kopím ho asi taky nepotkáte, natož s velkým mečem. Argantis příliš lpí na svá pravidla a své naučené zvyky, je pro něj proto velmi těžké se smířit s tím, když když své pravidlo musí porušit.

PERSONALITY

Argantis je silně nespolečenský typ. Věří jen sobě a tomu, co vidí. Je to prostě něco, co si "člověk" postupem času vypěstuje uvnitř sebe a jen těžko se toho zbavuje. Nemá rád společnost jako takovou, takže se logicky vyhýbá jakékoli spolupráci. Moc toho nenamluví, ale když už jo, tak se to většině lidem zrovna dvakrát nelíbí. Když se totiž naštve, je jeho jazyk zatraceně ostrý, díky čemuž je pro něj lepší být sám. Svým způsobem ale dokáže dělat kompromisy, a dokonce i pomoct v nouzi. Je to ale jen proto, aby on sám z toho něco měl. Jak už bylo řečeno, Argantis nikomu nevěří, ale důvěru si u něj získat můžete. Trvá to jen docela dlouhou dobu. Navíc, jak on říká: "Důvěra je něco, co si musíš zasloužit. Přátelství je jen přetvářka." Tohoto svého pravidla se drží a je, tak nějak, šťastný. Přežívá ze dne na den, ale i přesto si vždy stanoví cíl, kterého se snaží dosáhnout. Ohledně tohohle je vcelku optimista, ale jinak je to spíše realista. Na druhou stranu, když si s tímto mužem vypěstujete jistý vztah založený na důvěře, ledacos vám o sobě prozradí, možná vám bude ochoten i víc pomoct a dá na vás. I když totiž může působit, jako mrzutý, tichý a nespolečenský tvor, uvnitř je poměrně citlivý, i když... jak na co...

APPEARANCE

Jedná se o středně vysokého muže. Váhu má jako každý štíhlý muž. Není to totiž žádný svalovec a logicky ani jedlík. Jeho vlasy jsou černé a krátké. Má vzácnou oční "chorobu", kdy jedno oko je tmavě zelené a druhé výrazně modré. Právě jeho oči jsou něčím nepřehlédnutelným na jeho těle. Každý se nad tím dokáže zamyslet, protože to není jedna z věcí, kterou vidíte každý den. Mimo to má pod modrým okem menší jizvu, jako od nože. Přes celou paži má několik táhlých jizev z dob, kdy ho surově mučili. Jeho celkový vzhled umí klamat na výbornou. Kdo by totiž řekl, že někdo jako on je vyvrženec? Hned na první pohled určitě ne. Jeho tělo není dokonale vypracované, ale ani bez svalů. Určitě se nějaké najdou, ale stále je na čem pracovat. Své odění soustředí pro svůj pobyt venku do nenápadných barev. Záleží, kde se vyskytuje. Málokdy totiž cestuje s haldou věcí. Čím méně krámů sebou táhne, tím je spokojenější.

PAST

Narodil se Grounderům z Trikru. Pro své rodiče byl jedinečným chlapcem, který měl jedinečné oči. Pro ostatní to ale byla zrůdička, která se prostě nepodobala ostatním, a tak byla špatná. Všichni totiž měli za to, že za to může radiace. Kdyby věděli, že existovala i takováhle vzácná "choroba". Protože nepřátelství vůči němu bylo silné, vyrůstal sám, bez přátel a doma. V deseti mu zemřela matka na nějakou neznámou chorobu a dva roky na to i otec. Stal se tak sirotkem, a protože to ve vesnici nebylo dvakrát snesitelné, utekl do lesů s tou poslední trochou věcí, které měl. Musel se začít sám učit přežít a živit. Jak se tak začal toulat po zemi, potkal Zemšťana z Azgedy, když se chytil do nějaké zvířecí pasti. Bylo t o pro něj něco jiného, protože led a sníh byl takový, prostě jiný. Jelikož nebyl zvyklý komunikovat a ani nechtěl, chvíli trvalo, než si ho Zemšťan trochu získal. Pro všechny byl totiž tenhle mladík vyvržencem s jistou poruchou způsobenou radiací. Tomu ale, co se mu představil jako Diakonn, to divné nepřišlo, právě naopak. Fascinovalo ho to. Diakonn se rozhodl mu tedy pomoct aspoň trochu se umět bránit. Díky tomu si mezi sebou vypěstovali jakýsi vztah. Ne přímo milostný, šlo spíše o přátelský, jenže Diakonn byl prostě svůj druh. Takhle jednou v noci si zase Mount Weather řekla, že trochu potrápí Grounders, a tak vypustila svoje zmutované zrůdy. Argantis měl tu smůlu, že se s nimi střetl, ale nebyl zabit. Následně potom byl chycen Zemšťany, protože mě li za to, že ty jeho oči jsou důvodem mutace a pokusů, které na něm dělali. Začali ho vyslýchat, aby zjistili něco o lidech z Mt. Weather. Jelikož ale chudák nic nevěděl, mučili ho zbytečně. Odnesl si tak hezkých pár jizev a další nehezké vzpomínky. Smrti unikl jen tak tak, když mu Diakonn pomohl utéct. Argantis utekl zpátky na území Trikru, kde využil svých naučených znalostí a s Diakonnem se pak už neviděl.

PRESENT

Nyní se Argantis nachází a přebývá v lesích na území Trikru. Není na tom zas tak špatně. Jídlo si obstará a Zemšťanů moc nepotkává. Žije si svůj vlastní život, se svými vlastními pravidly a nikdo mu do nich nemluví. Ví, že to není dokonalý život, probouzet se každý den s tím, že do večera musí obstarávat jídlo, a pak se na noc zase skrýt v úkrytu. Občas přemýšlí nad tím, jestli Diakonn ještě žije. Rád by se zase podíval do ledových končin země, ale spíš je to jen plán, který neustále odkládá, stejně jako cesty do jiných míst, kde žijí jiné klany. Na jednu stranu by chtěl poznat víc míst, ale na tu druhou se bojí nového. Od chvíle, kdy do lesů spadla ta nebeská loď, je jeho šance na cestu pryč z lesů stále menší. Všude je plno zvědavců, kteří chtějí o těch divných lidech vědět co nejvíc, ale on zvědavý není nic nechce vědět. Prostě chce z lesů pryč. To je to, co chce on.

STORYLINE

Tato osoba nemá žádné zásadní změny ve svém životě.

CONNECTIONS

Tato osoba si zatím nevytvořila žádné ne/přátele.
 


Actual articles

Advertisement