「R O G U E T R A I N W R E X I A」

9. july 2016 at 19:03 | Drake |  「C H A R A C T E R S」


Tags: Headcutter, Queen of Fire

Grounder: Azgeda

Status: alive

Age: 30 [thirty]

Occupation: warriorProperty: sekera

STRENGTHS

Kdysi se jakýsi stvořitel Azgeďanů rozhodl, že tohle bude chlap, jenže v poslední chvíli si to rozmyslel… Tohle asi platí na popis všeho, od jejích silných stránek, až po slabosti a vše mezi tím. Sekera ostrá tak, že se o její ostří lámou peříčka a minimálně dvoumetrové topůrko. Přesně s tímhle se naučila hotové divy. Sekera rostla s ní. Svou úplně první měla celodřevěnou a vyřádila se s ní dosyta. Není sice útlocitná, ale má ji stále pečlivě schovánu, ale k tomu později. V podstatě cokoli ostrého, jakmile do ruky dostane, se stává zbraní likvidační. Na ženu moc křehkou postavu nemá, až snad na určité orgány jí lze říkat "babochlap". Spoustu jejích lidí se se zlou potázalo, když se s ní pokusili bojovat. I když to bylo jen pro zábavu. Je také ctižádostivá. Bude-li někdy možnost souboje o vládkyni Azgedy, rozhodně do toho půjde. V trigedaslengu si nechává říkat "Plana kom Fire", což se dá volně přeložit jako Královna ohně, což je u "Ledařů" celkem netradiční. Z toho vyplývá, že rozdělání ohně je nečiní problém prakticky za jakýchkoli okolností. Navíc může oheň i proti někomu použít jako zbraň. A vidět hořícího člena Skaikru by byla celkem sranda, ale ještě neměla tu čest to vyzkoušet na vlastní oči.

WEAKNESSES

Neumí léčit. Maximálně si něco dočasně zaváže, čímkoli, co má po ruce a lze to s tím. A tak vždy vyzvídá u kmenových léčitelů a učí se od nich, neodmítnou ji. Ale v hlavě tohle neudrží, po chvíli to stejně zapomene, jakmile to v dohledné době nepotřebuje. Jednou se nechala slyšet, že by znalost tohoto vyměnila za znalosti lovu, kdyby to šlo. To když viděla, s jakými šrámy se občas její lidé vrací. Další problém je přílišná urážlivost. To je pozůstatek z dětství, kdy dělala při domluvách ústupky a pak ostrouhala a byla uražená. Nyní, jakmile není po jejím, s protistranou je zle. Dohody a paktování s ní jsou tak chození po tenoučkém ledě, protože se k tomu přidává i podezíravost. Brilantní vyjednavač může slavit úspěch. Nerada zbytečně taktizuje. Její akce jsou vždy přímočaré a jednoduché. Složité akce jsou dle ní zbytečné. Jakmile je ale třeba složitější postup, ráda velení předá jiným. Jako slabinu lze říct i lesy, ale jen napůl - sice je jako grounder zná, ale, že by v nich dlouhé hodiny a dny přebývala, to se říci nedá. Les zná jen tak, aby se neztratila a kudy se dají vhodně vést útoky.

PERSONALITY

Přijde na to, jak se chováte, když se s ní potkáte. První dojem je u ní věc života nebo smrti. Ve zkratce - při prvním setkání není dobré ji nazlobit, nebo ještě hůře - naštvat. Vyjma vlastních lidí (nejde-li o zrádce a jim podobné) neváhá zlikvidovat a navrch sídlo nepřátele srovnat se zemí. Míra utrpení závisí na tom, čím se dotyčný provinil, od krádeží, kdy trhá prsty a seká ruce, až přes zradu a špionství, které končí useknutou hlavou a tělem visícím na kůlu do té doby, dokud se dá ten zápach ještě vydržet. Dokáže nastavit i přívětivější tvář, ale musíte být hodně hodní, aby trest zmírnila či úplně odpustila. Jiné klany bere jako rovnocenné (i když třeba s některými nemusí Azgeďané vycházet), ovšem Skaikru a lidi z Mt. Weather považuje jen jako kořist k lovu, pokud dotyčného nelze využít informačně nebo ještě lépe pracovně, což je rozsudek smrti. Případně, jde-li z toho nějaký zisk, dotyčného může i vyměnit. Dokáže i trest odpustit úplně, umí-li osoba něco, co může jí a ostatní naučit, například něco sestrojit. Toho pravého ještě nepotkala, a ani nehledá. Ten pravý ji musí porazit napřed v boji a také se bude muset umět otáčet.

APPEARANCE

Jak bylo řečeno, je to spíše žena v mužském těle, Metr osmdesát pět a osm desítek kilo ženské krásy s mužskou silou. Už od pohledu by z ní měl jít strach, občas má pod modrýma očima nalíčenou silnou vrstvou černé barvy. Většinou však jen trochu kombinaci modré a černé. Co nelze přehlédnout je spousty náušnic, piercingů a podobných drobností. Namátkou jsou tak ozdobeny obě uši, nos, jazyk, pupík a pravé obočí. Kdo by tipoval, že se jí týkají i ozdoby v podobě tetování, tipoval by správně, ne ovšem v takové míře, jak by se dalo čekat. Na levé ruce je barevné - hořící srdce, ovázané ostnatým drátem, na němž je nabodnutá stuha s jménem Levadia - značí její vztah s její již zemřelou matkou - měla ji ráda, ale občas byl jejich vztah na ostří nože. Druhé pak vede po celém pravém boku od prsou až do prostředku podbřišku a je to jen nějaký ornament a je jednobarevné. Málokdo, či spíše nikdo jej neviděl celé… Celou tuhle parádu dokončují dlouhé černé a lesklé vlasy, na které nedá dopustit. Co trochu narušuje celek, je fakt, že na levé ruce ji chybí malíček. To je omylem dílo otce, když mu pomáhala sekat dříví.

PAST

Od narození se trošku lišila od ostatních holčiček. Ačkoli sice většina rodin byla s válečnickou tradicí, a děti byly trénovány po určité době, u ní začali rodiče toto pěstovat prakticky ihned, co se naučila chodit. V pěti letech jí otec vyřezal dřevěnou sekerku, kterou má na památku dodnes. Když tedy později trénovala s ostatními, málokdo s ní chtěl bojovat, protože tušil, že dostane na zadek. Mileráda ale jiným, kterým to tak nešlo, pomáhala. Dohody o pomoci tak občas uzavírala bezmyšlenkovitě a prospěch neměla žádný. Když už byla větší, tak kolem patnácti, byla její vesnice napadena. Útok byl nečekaný a mnoho lidí padlo, mezi nimi ovšem i její rodiče, kteří ji do poslední chvíle bránili. Matka ji zemřela v náruči, otce nalezla před příbytkem spolu s dalšími bojovníky. Nikdy se nedověděla, kdo tak podle zaútočil, ale měla jasno, jakmile to bude vědět, nechá dotyčnou rasu, druh či klan vyhubit do posledního člověka bez ohledu na to, jestli to bude chlap, žena či dítě. Postupem let si udělala určitý tip, ale potřebuje důkaz.

PRESENT

Po té události se jí ujal jeden z těch mužů, co přežili a dopiloval s ní to, co s rodiči už nestihla. V hierarchii klanu tak díky svým bojovým schopnostem stoupala výše a výše. Nyní by se dalo její postavení přiřadit k širší elitě klanu, jakožto nejlepších bojovníků a bojovnic. Rogue míří na úplný vrchol a chce být jednou velitelkou celé Azgedy. I když jsou podmínky pro vládnutí celkem přísné, za zkoušku nic nedá. Ostatně vyhlídka boje Ledové královny s tou Ohnivou zní už z principu zajímavě. Po tom útoku v mládí se v ní probudil jistý druh patriotismu a jakmile je tak něco dobré pro Azgedu, je to dobré i pro ní a neváhá za to i jít do boje či uzavřít s někým bizarní dohodu. K těmto věcem je již obezřetná a vždy si bere někoho, kdo může nabídku potvrdit. Jinak žije každý den naplno a s postupem let chodí i častěji do lesů, kde se snaží postupně své slabiny snižovat. Jde to ale hodně pomaličku a je jí jasné, že slabiny nevymizí úplně a vždy nějakou mít bude. Co si nyní ráda užívá, je pozornost azgedských mužů (a nejen těch) - vyrostla totiž v pěknou ženu.

STORYLINE

Tato osoba nemá žádné zásadní změny ve svém životě.

CONNECTIONS

Tato osoba si zatím nevytvořila žádné ne/přátele.
 


Actual articles

Advertisement